AKTUALITY  předobjednávky novinek

GASLIGHTER

Psychologický román od Markéty Harasimové vyjde 20. října 2023. Pojem gaslighting vznikl podle filmu Gas lamp (1944) a jde o formu psychického týrání. Kniha je inspirována skutečnou událostí, přičemž byla změněna jména protagonistů a upraveno pouze závěrečné vyústění příběhu. Dílo vzniklo s cílem otevřít oči všem, kteří žijí v podobném vztahu jako hlavní hrdinka, a dodat jim sílu opustit člověka, vedle kterého se v podstatě jen trápí.

Marika po nějaké době, kdy žila single, potkala "muže snů"; charismatického a všeobecně oblíbeného Josefa. Jakmile přeskočila jiskra, jejich vášnivý vztah začal rychle gradovat. Nic však bohužel není jen růžové, což se potvrdilo i v případě této rodící se lásky. Josefovi diagnostikovali zhoubné onemocnění, kvůli němuž se nad dvojicí začala stahovat mračna. Maričin partner však i přesto přišel se žádostí o ruku a záhy se konala svatba. Rychlá, možná až překotná. A po ní vypuklo peklo. Josef se sice uzdravil, avšak začal se ke své o dost mladší ženě chovat vulgárně, manipulativně a urážlivě… Systematicky deptal její psychiku či sebevědomí tak dlouho, až upadla do depresí, které ji stály kariéru a málem i život. Nikdo z okolí přitom neměl tušení, že Marika za zavřenými dveřmi zažívá psychický teror překračující hranice lidské důstojnosti. Ona sama vše tajila; mylně se domnívala, že žije v typickém italském manželství, takže si nemá na co stěžovat. Až jednou si řekla DOST. Co ale nastane, když po dlouhých letech vystoupí z vlastního stínu a učiní rozhodnutí nerovný manželský svazek ukončit?

Vázaná, 320 stran,  MOC 329 Kč

POZOR - PŘI PLATBĚ PŘEDEM ZVÝHODNĚNÁ CENA DOPRAVY A BALNÉ ZDARMA !!!


OBJEDNAT NOVINKU GASLIGHTER: 

V případě platby předem pošlete celkovou cenu (součet ceny knihy, tj. 329 Kč + zvolené dopravy, viz formulář výše) na účet číslo 670100-2211024204/6210. Jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo.

Příklad výpočtu ceny: volím dopravu s PPL, platba předem: 329 + 99 Kč = 428 Kč na účet 670100-2211024204/6210

V případě, že chcete do knihy podpis autorky, uveďte to prosím do poznámky.

www.nakladatelstvi-maha.cz