Vůně noci - Markéta Harasimová

23.03.2018

Mladá lékařka Vanda je špičkou v oboru neurochirurgie, její soukromí však za zářivou kariérou pokulhává. Na začátku příběhu se střetne s těžkou životní ztrátou - za tragických okolností přichází o svou sestru. Vandino dvojče Vilmu s celou její rodinou chladnokrevně zastřelil neznámý vrah, který po sobě nezanechal jedinou stopu. Major Hons se svým týmem pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a v hledáčku kriminalistů se postupně objevuje víc podezřelých. Není ovšem vůbec jisté, zda se zaměřují na správné osoby: stále totiž nedokážou připadnout na pachatelův motiv. A vrah mezitím nezahálí - spřádá další smrtící plány... Navzdory těžkým okolnostem se o mladou lékařku začínají zajímat hned dva muži. Současná konstelace však lásce příliš nepřeje. Vanda má úplně jiné starosti: řízením osudu se ocitne v situaci, kdy musí čelit dilematu, zda nevezme spravedlnost do vlastních rukou. Zachová si hrdinka lidskou i lékařskou čest, nebo se rozhodne pomstít svou rodinu i za cenu, že ztratí vlastní budoucnost?

                                                                           Vázaná, 313 stran, 299 Kč

                                                                           Knihu seženete i v knihkupectvích a na e-shopech.


Názory čtenářů

"Příběh neurochiruržky Vandy mne zcela pohltil a ztratila jsem se v čase... erotický thriller Vůně noci od Markéty Harasimové, ktreý se nezadá ani se světovým bestsellerem Hadrový panák. Příběh vás dostane a čtete jedním dechem. Nepostrádá nic, autorka přesně ví, jak čtenáře zaujmout, nadchnout a pobavit. Nechat se strhnout dějem je to jediné, co si v té chvíli přejete. Vřele tuto knížkudoporučuji a já si jdu objednat další knížky od této autorky."

JIŘINA KAPLANOVÁ

čtenářka

"Kniha začíná napínavým prologem, který vás mrští do již rozehrané partie a vy nestačíte zírat. Další kapitoly nás zavedou do událostí před prologem a vše plyne již chronologicky, ale vy se nebudete moci dočkat, až se pročtete do té prologové části. Román je skvěle vygradovaný a napínavý, nechybí ani erotické momenty a mezilidské vztahy.Při čtení mi běhal mráz po zádech. Popsaní vraždy je natolik realistické, až se vám z toho dělá zle při pomyšlení, že by se to mohlo doopravdy stát. Napětí vyvolávají i pasáže vyprávěné přímo z pohledu vraha. Moci nahlížet do myšlenek člověka, který vraždil je děsivé."

DAGMAR GARCIOVÁ

čtenářka

"Knihu Vůně noci jsem zvládla téměř na jeden zátah, což je u mě známka toho, že mě kniha velice zaujala a "nepustila". Moc se mi líbila."

ELENA ZRNÍKOVÁ

čtenářka

"Jakmile jsem začala Vůni noci číst, věděla jsem, že ji přečtu na první dobrou. A po dočtení se ještě teď  chvěju - tuhle knížku nepustíte z ruky, dokud nebudete na poslední stránce."

EVA HRUŠKOVÁ

čtenářka

"Přesto, že tentokrát knížka není označována jako erotický thriler , autorka se nezapře a erotické scény v knize opět jsou. Tentokrát jsou do příběhu vloženy více přirozeně a nejsou jen úžasné a skvělé. V této knize jsou tyto scény i v takové podobě, kdy hrdinkám nejsou příjemné. A to podle mě dodává knize daleko více na věrohodnosti.
Příběh je napínavý, jsou zde citlivě popsány mezilidské vztahy , truchlení po mrtvé sestře, pomoc matce , která utrpěla stejnou ztrátu. Příběh je velice čtivý, hodně lidský, ale i bolestný a dost věrohodný."

DANA GOLIÁŠOVÁ

čtenářka

"Nejnovější titul Vůně noci Markéty Harasimové mě od prvních stran opravdu zaujal, vyrovnala se s námětem i žánrem velmi chvályhodně, hezky zachytila kontury postav i jejich charakterů, špičkově napsané jsou sexuální scény. Napětí krásně drží v postavě hlavního záporného hrdiny-brutálního vraha, jehož uvádí na scénu velmi pozvolně, jako když svlékáte cibuli."

MILAN ŠIMÁČEK

čtenář