Purpurové doteky - Markéta Harasimová

30.10.2017

Nadějná malířka Karin se stane náhodnou svědkyní brutální vraždy, otřesný zážitek si však nevybavuje. Ztrácí po něm paměť a nevzpomíná si na nic z předešlého života. Znovu tak objevuje svou identitu a navazuje na zpřetrhané nitky minulosti. Setkává se s bývalým snoubencem, nenapravitelným gamblerem Hynkem, a také sexy majitelem galerie Maxem, k němuž cítí silnou erotickou přitažlivost. Karin touží po sblížení, což se zdá být oboustranné, ale je tady malý háček: Max je zadaný... Mladá žena navíc odhalí utajovaný psychický teror, jemuž je vystavena její kamarádka Marta. Té se nedaří odpoutat od despotického manžela - její muž v ruce třímá zlověstné eso, které může zničit celý Martin život. Karin bojuje s amnézií a nenaplněnou láskou, zatímco za jejími zády řádí masový vrah a nespouští ji z očí. Obětí stále přibývá a za záhadných okolností nečekaně umírá také Hynek. Jeho vražda ale mezi ostatní jaksi nezapadá a policie neví, zda má co do činění s jedním či více zabijáky. Vyšetřování zamrzá na mrtvém bodě, vraždící maniak se však stále víc přibližuje k ženě, která viděla víc, než měla...

- Vázaná, 272 stran, 299 Kč

- Knihu seženete také v kamenných knihkupectvích a na e-shopech

Názory čtenářů

"Příběh mě tak pohltil, že jsem vstala ráno v pět hodin, abych knihu dočetla před odchodem do práce. Přála bych si pokračování, ale to už bych asi nespala nikdy. Velké díky za úžasný zážitek u této knihy, kde je úplně vše co život přináší. Láska, sex, týrání, násilí. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a těším se na další román."

VĚRA DRANČÁKOVÁ

čtenářka

"Purpurové doteky od Markétky Harasimové jsou úžasnou knížkou, kterou přečtete jedním dechem. Je to poutavý krimipříběh, nabitý erotikou, napětím i nečekanými zvraty a překvapeními. Prostě od první stránky po poslední budete okamžitě vtaženi do děje a dobrovolně nepřestanete číst. Stopro bude patřit do bestsellerů a vy budete spokojeni, když si knížku přečtete."

JIŘINA KAPLANOVÁ

čtenářka

"Velice dobře napsaný a skvěle promyšlený příběh, je napínavý, plný zvratů a překvapení. Nejde jen o detektivku, moc se mi líbil příběh jak Karin, tak její kamarádky Marty. Knížka se moc dobře četla. Knížka je zatím to nejlepší co jsem od autorky četla."

DANA GOLIÁŠOVÁ

čtenářka


"Purpurové jsou až nebezpečně čtivé! :) Samozřejmě, dá se zpětně polemizovat, nakolik je příběh ve všech detailech realistický, ale čtivost a dobře gradující děj i zápletka čtenáři vše vynahrazují. Možná, že pro  konzervativnější jedince by mohla existovat i malinko eroticky odlehčenější verze, protože by si to kniha svým příběhem zasloužila, aby se dostala i mezi ně, ale jinak super. Celkové hodnocení: Velmi zdařilé."

ZBYNĚK KŮR

čtenář

"Kniha Purpurové doteky je tak strhující, že nejsem schopen ji číst pomalu. Román hltám, přestože se tím připravuji o detaily. Ty si ale rád vychutnám až při dalším čtení, na které určitě dojde. Je to velmi poutavý, výborně napsaný a nadávkovaný příběh. Velmi dobře si dovedu představit napínavý film podle takového scénáře. "

PETR OBEŠLO

čtenář

"Než jsem se ke čtení této knihy dostal, přivlastnila si ji moje maminka i sestra a nedaly ji z ruky, dokud ji nepřečetly. Naštěstí se prý "četla jedním dechem", tak jsem nečekal dlouho. Pozor, ať se vám při koupi této čtivé novinky nestane totéž!"

JAROSLAV POLÁK

čtenář