Poháry touhy - Markéta Harasimová

20.03.2017

Violina minulost je opředena tajemstvím - její matka odmítá mluvit o rodině zemřelého otce. První střípky pravdy tak Viola nečekaně odhalí až ve chvíli, kdy se jako dospělá ocitá na dramatické životní křižovatce. Východisko z těžké situace vidí v nečekané závěti svého dědečka, o jehož existenci neměla ponětí. Do klína jí spadly vzácné vinohrady, ale také polorozbořený vinný sklep. Třebaže o vinařském řemesle nic neví, rozhodne se Viola z ruin vybudovat nové vinařství a navázat na rodinnou tradici. Střetne se s řadou překážek a předsudků, nepřízní osudu i lidskou zákeřností. Zažívá žhavá erotická vzplanutí a poznává odvrácenou tvář lásky, ale také skutečné přátelství. Na scéně se však objevuje chladnokrevný násilník zaměřený na mladé ženy a Viola se ocitá v jeho hledáčku. Jako mrazivé poselství ze záhrobí se jí navíc začíná zjevovat duch zesnulého dědy s tajemnými vzkazy, které je potřeba rozluštit. Nad Violou se postupně stahují temné mraky a začíná jí hrozit smrtelné nebezpečí... Ponořte se do napínavého příběhu plného emocí, dráždivé erotiky, tajemna i nečekaných zvratů...

- Vázaná, 316 stran, 299  Kč

- Knihu seženete také v kamenných knihkupectvích a na e-shopech

Názory čtenářů

"Poháry touhy - kniha plná emocí, napětí, erotiky a tajmemna, se silným příběhem, který budete prožívat spolu s hlavní hrdinkou tak, jako byste byli součástí děje... mimo jiné se čtenář dozví spoustu informací o vinohradech a vinařství. Děkuji za krásný požitek z četby."

STANISLAVA STEINHAUSEROVÁ

čtenářka

"Poháry touhy jsou úžasná kniha, (stejně jako ostatní autorčiny), ale toto bylo fakt "hustý". Nemohla jsem od ní odejít, těšila jsem se na další větu, odstavec, stránku... A závěr? Utírala jsem si slzy dojetí, opravdu. U románů paní Harasimové se mi nejvíc líbí, že končí hezky a mají jasný konec."

LAĎKA OSIČKOVÁ

čtenářka

"Poháry touhy - kniha plná emocí, napětí, erotiky a tajmemna, se silným příběhem, který budete prožívat spolu s hlavní hrdinkou tak, jako byste byli součástí děje... mimo jiné se čtenář dozví spoustu informací o vinohradech a vinařství. Děkuji za krásný požitek z četby."Stanislava Steinhauserováčitateľka"Jinotajné Poháry touhy ukrývají erotický příběh zemitý a vzletný zároveň; zemitý ve své fascinaci "obyčejným" životem v neobyčejném prostředí moravských vinic, vinařů i jejich epigonů, vzletný ve své poezii Lásky a duševních či duchovních vzletů i pádů tvrdohlavé hrdinky, která se rozhodla změnit svůj osud a vrátit se ke kořenům. Tato svébytná detektivka, byť tentokrát spíše až ve druhém či třetím plánu (a toho se zkušená literární harcovnice Markéta Harasimová tradičně zhostila skvěle!), udržuje čtenáře v patřičném napětí, aby ho pak (relativně) nečekané odhalení klíčového padoucha patřičně bolavě tnulo stejně jako hlavní hrdinku. A pak je tu další zásadní přesah (jako ostatně ve většině autorčiných knih): chcete-li vstoupit do hlavy Ženy, poznat a snad trochu i pochopit její myšlení, přečtěte si Poháry touhy."

MGR. LUBOŠ Y. KOLÁČEK

čtenář

"Poháry touhy v sobě skrývají koktejl namíchaný z těch nejlepších ingrediencí, které si čtenář, hledající kvalitní čtení, může přát. Napětí, zločin, životní příběh, touha, vášeň a erotika jsou namíchány v přesném poměru tak, aby vznikla dechberoucí mozaika. Autorka - Markéta Harasimová - má cit pro detail a vystihne ho přesně tam, kde je očekáván. Nejsou tady žádná prázdná a nudná místa. Děj má spád a logiku a od první až do poslední, třistašestnácté, stránky se kniha čte sama. Samotná obálka vyzývá k tomu, abychom knihu vzali do ruky a už ji nikdy neopustili."

RENÁTA ŠŤASTNÁ

čtenářka

"Velice příjemný, akční, čtivý příběh s trochou erotiky a krimi zápletkou, která mimochodem opravdu překvapí. Nádech mystiky mě moc bavil. Ale hlavně - kniha je "must read" pro všechny milovníky vína, Moravy a vinohradů!"

VERONIKA MATYSOVÁ

čtenářka

"Poháry touhy jsou dalším velmi čtivým oddychovým románem a hodnotím 5*. Krásný příběh nabitý emocemi, napětím, láskou, mezilidskými vztahy, přátelstvím, odhodláním, ale i dramatem, lidskou podlostí a lstí. Nic mi nechybělo. Bylo velmi zajímavé sledovat životní cestu ambiciózní Violy, která se bez zkušeností a znalostí v oblasti vinařství, stěhuje na Moravu... Opouští ze dne na den "bohémský" život a vrhá se dobrovolně a s chutí sobě vlastní do fyzické dřiny na zděděném vinohradu. Až do konce jsem věřila, že se své nové role zhostí s grácií a dokáže pomocí vlastí píle, svých sousedů/kamarádů a nové lásky dosáhnout nejvyšší mety, a tím je vítězství nejen ve vinařské soutěži, ale hlavně v osobním životě. Detektivní zápletka a tajemno zvyšuje atraktivitu i napětí čtenářského zážitku a celý příběh je nečekanými zvraty skvěle okořeněn."

PETRA KOČEROVÁ

čtenářka

© Nakladatelství MaHa, s.r.o.