Hedvábná past - Markéta Harasimová

25.08.2018

Je jako démon - udeří a zmizí. Bestiální zabiják mladých žen dává kriminálce pořádně zabrat. Úkolem energické kapitánky Niny je spolu s novým parťákem Štěpánem vraha dopadnout, ale mají žalostně málo vodítek. A stejně tak i podezřelých. Psychopatický zločinec je mistrem v zametání stop, a kriminalisté se mu navzdory horečné aktivitě nemůžou dostat na kobylku. S každou další vraždou roste jejich netrpělivost a také zmatek - jde opravdu o jednoho zabijáka? Nina, která od rozvodu žije se svými rodiči a osmiletou dcerou, dělá vše pro uzavření mrazivého případu, a současně čelí bouři ve svém osobním životě. Po lekci, kterou jí uštědřil bývalý manžel, striktně odmítá vážný vztah a vystačí si s občasným erotickým úletem. Když však na scénu vstoupí Štěpán, který okolo rusovlasé policistky se zájmem krouží, poznamenají její pevné rozhodnutí trhliny. S buldočí tvrdohlavostí ale nabízenou lásku odmítá a dál soustředí plnou pozornost na vyšetřování. V tom se přece jen objevují nové a překvapivé skutečnosti. Nina však netuší, že hraje důležitou roli ve hře démonického vraha, který chystá promyšlenou past...

Vázaná, 320 stran, 299 Kč

"Novou knihu Hedvabna past o Markéty Harasimové jsem četla se zatajeným dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a gratuluji autorce k vydařenému dítěti. Knihu doporučuji všem, protože v knize najdete krimi, lásku i legraci. Super, boží, prostě nej. Jen bych  autorku chtěla poprosit, ať píše knihy s více stránkami. Já to měla přečetné ani ne za týden. A chtěla bych ještě číst, i když příběh už skončil. Její knihy jsou návykové!"

IVA DOLEŽALOVÁ

čtenářka

"Je to opravdu krásná kniha. Vnímal jsem ji jako milostný román - ty hrůzy okolo pro mě byly jenom kulisami. Velmi povedený příběh."

PETR OBEŠLO

čtenář

"Hedvábnou past jsem přečetla za tři dny a jsem opět nadšená - mám v knihovničce všechny knihy od téhle spisovatelky. V knize bylo všechno, napětí a emoce, prostě krása! A konec byl opravdu nečekaný."

STÁŇA STEINHAUSEROVÁ

čtenářka